فارس گزارش می‌دهد
ترور دانشمندان هسته‌ای پایان کار ما نیست

خبرگزاری فارس: حضور گسترده کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی خوزستان رنگ‌ و بوی معنویت بسیار زیادی به این مناطق داده است، حضور دانشجویان در این مناطق بسیار چشم‌گیر و تاثیر‌گذارتر است.

خبرگزاری فارس: ترور دانشمندان هسته‌ای پایان کار ما نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شمال خوزستان، حضور گسترده کاروان‌های راهیان نور دانشجویی در مناطق عملیاتی خوزستان در این روزها شرایط را برای ظهور و بروز هر حادثه میمون فرهنگی در این مناطق فراهم کرده است.

بر این اساس، حضور کاروان‌های راهیان نور دانشجویی در مناطق عملیاتی رونق زیادی به این مناطق داده و شور و اشتیاقی در این مناطق ایجاد کرده است.

 

*حضوری همراه با بصیرت

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی جنوب کشور به ویژه در مناطق عملیاتی خوزستان حضوری همراه با بصیرت و معنویت را در دستور کاری خود داشته‌اند به نحوی که در این‌باره مطالعه بسیار زیادی را در ماه‌های گذشته انجام داده‌اند.

یک دانشجوی کردستانی در این‌باره می‌گوید: دانشجویان باید خط مقدم بصیرت افزایی جامعه باشند و در این‌باره باید با مطالعه درباره شهدا و دفاع مقدس گام‌های اساسی برداشته شود.

حسن علی‌پور می‌افزاید: دفاع مقدس دارای نکات بسیار زیادی است که باید از کسانی که در این شرایط حضور داشته‌اند پرسیده شود و در دفتر افتخارات کشور ثبت و ضبط شود.

این دانشجوی کردستانی با اشاره به اینکه راهیان نور بهترین شرایط برای حضوری همراه با بصیرت در این مناطق است، تاکید می‌کند: در شرایط کنونی باید تلاش کرد تا دانشجویان راهیان نور را به عنوان فرصتی طلایی برای کسب معنویت در نظر بگیرند و در این باره تلاش کنند تا از این حضور توشه‌های معنوی کسب کنند.

علی‌پور با اشاره به اینکه در راهیان نور شرایط برای معرفت‌افزایی و کسب بصیرت مهیاست، خاطر نشان می‌کند: در راهیان نور به دلیل تقرب بسیار زیادی که به جایگاه شهید و شهادت وجود دارد کسب معرفت و بصیرت بسیار ساده‌تر است ولی باید تلاش کرد تا به شایستگی این وضعیت شناخته شده و از ان بهترین استفاده را کرد.

 

*راهیان نور؛ یک قدم تا خدا

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی خوزستان با تقرب به شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت توشه‌ای معنوی برای یک سال تلاش در سال 91 را به همراه می‌برند.

یک دانشجوی تهرانی در این‌باره می‌گوید: در این منطقه دانشجویان بسیار زیادی وجود دارند که شاید در شهرهای خود از نظر تحصیلی و خانوادگی دارای جایگاه بسیار والایی باشند ولی در این سرزمین بر روی خاک می‌نشینند و به زائران راهیان نور خدمت می‌کنند و این جای افتخار است.

حسن پارسایی‌زاده می‌افزاید: دانشجویانی در این مناطق حضور یافته‌اند که حتی یک ساعت را در شرایط بد آب و هوایی و امکاناتی به سر نبرده‌اند ولی در شرایط کنونی برای نزدیکی به شهدا به این سرزمین گرم و بی‌آب و علف پای نهاده‌اند تا قطره‌ای از معرفت شهدا را درک کنند و در این باره گامی برداشته باشند.

این دانشجوی واحد تهران شمال می‌گوید: برخی در بدو ورود به این منطقه این سرزمین را تنها مقداری خاک و رمل می‌دانند ولی پس از گذشت چند ساعت متوجه می‌شوند که این منطقه چه بار سنگین معنویتی را به همراه دارد و به این دلیل باید قدر این معنویت را دانست.

 

*راهیان نور؛ وحدت حوزه و دانشگاه

بر اساس این گزارش، از سال‌ها پیش شعار وحدت میان حوزه و دانشگاه در کشور مطرح است ولی در راهیان نور این شعار به طور کامل محقق شده است.

یک طلبه راوی در مناطق عملیاتی می‌گوید: وحدت حوزه و دانشگاه را به شایستگی می‌توان بین دانشجویان و طلاب در مناطق عملیاتی دید.

سیدمحمد رضوی تاکید می‌کند: در مناطق عملیاتی خوزستان همدلی و همکاری میان طلاب و دانشجویان به شایستگی وجود دارد و این وحدت و همدلی را به شایستگی می‌توان دید.

 

* کشتن دانشمندان پایان کار ما نیست

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی خوزستان با در دست داشتن عکس‌هایی از شهید احمدی روشن و دیگر شهدای هسته‌ای یاد و خاطره‌های این شهدا را زنده نگهداشتند.

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی خوزستان با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای «کشتن دانشمندان پایان کار ما نیست» بیان کردند که کشتن دانشمندان هسته‌ای ایران نمی‌تواند تاثیری بر حرکت پیشرونده ایران اسلامی در مسیر تولید علم داشته باشد.

  *****************

گزارش: مجتبی نارنج پور

  *****************

انتهای پیام/س10