دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی قزوین اعلام کرد
سردر عالی‌قاپوی قزوین میزبان گردشگران نوروزی

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان قزوین گفت: حضور گسترده گردشگران و مسافران نوروزی برای دیدار از مجموعه عالی‌قاپوی قزوین و دولتخانه صفوی همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: سردر عالی‌قاپوی قزوین میزبان گردشگران نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین اسدالله بیرانوند اظهار کرد: استقبال انبوه بازدیدکنندگان از دولتخانه صفوی و مسیر پیاده‌ای که سردر عالی قاپو را به کاخ چهل‌ستون قزوین پیوند می‌دهد، بسیار چشمگیر بوده است.

وی همچنین یادآور شد: برای پاسخگویی به نیاز گردشگران برای ارائه خدمات راهنمایی ناگزیر به افزایش راهنمایان در این مجموعه شده و ساعات بازدید آن نیز از 9 صبح تا 21 می‌باشد تا گردشگران زمان بیشتری برای دیدار از مجموعه‌های تاریخی شهر داشته باشند.

شایان ذکر است پس از انتخاب قزوین به عنوان پایتخت امپراطوری صفوی توسط شاه طهماسب نخست، ساخت کاخ‌ها، باغ‌ها و عمارات حکومتی آغاز شد و "دولتخانه مبارکه دارالسلطنه قزوین" نام گرفت.

این مجموعه دارای هفت در ورودی بود که هم‌اکنون سردر اصلی آن با بنایی رفیع، شکوهمند و مزیّن به کتیبه نفیسی از علیرضا عباسی باقی مانده و عالی‌قاپو خوانده می‌شود.

انتهای پیام/ی30/پ3003