واکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی

خبرگزاری فارس: نماینده مراجع شیعه در کویت، با محکوم کردن اظهارات توهین آمیز مفتی سعودی علیه پیامبر اسلام (ص) خواستار توبه و عذرخواهی او از همه مسلمانان شد.

خبرگزاری فارس: واکنش نماینده مراجع شیعه به توهین مفتی سعودی

به گزارش فارس به نقل از العالم، آیت الله "سید محمد باقر المهری" در واکنش به اظهارات توهین آمیز "العریفی" گفت: اظهارات العریفی توهین آشکار به پیامبر (ص)، و دروغ بستن به ایشان است.

"محمد العریفی" مفتی وهابی سعودی اخیرا در اظهاراتی توهین آمیز در یک شبکه اماراتی، مدعی شد "قبل از تحریم شراب افرادی به پیامبر شراب هدیه می دادند، پیامبر اسلام نیز این شراب را می فروخته و یا هدیه می داد".

این مفتی وهابی همچنین مدعی شد  "شراب نجس نیست زیرا پس از تحریم شراب مردم بطری های شراب را در جاده ها خالی کردند، به همین دلیل پای صحابه هنگام رفتن به مسجد برای نماز به شراب آغشته می شد".

نماینده مراجع دینی در کویت خاطرنشان کرد: به دلیل اثبات حرام بودن شراب و نام بردن از آن در قرآن به عنوان ناپاکی، همه فقها شراب را مانند بول و خون، نجس می دانند.

آیت الله محمد باقر المهری خاطرنشان کرد: امامان چهار مذهب شراب را نجس دانسته اند، و آیه 90 سوره مائده نیز بیانگر نجاست شراب است.

وی تأکید کرد: العریفی باید به دلیل توهین و دادن نسبت دروغ به پیامبر (ص) به درگاه خداوند توبه کرده، و از همه مسلمانان عذرخواهی کند.

انتهای پیام/ص