نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران:
مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند

خبرگزاری فارس: نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران گفت: توصیه می‌کنیم مردم در طبیعت از وسایل یکبار مصرف به ندرت استفاده کنند.

خبرگزاری فارس: مردم در روز طبیعت از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی فلاح بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران ستاد تسهیلات سفر مازندران اظهار داشت:‌ وجود زباله، امروز یکی از تهدیدات جدی برای سلامتی مازندرانی‌ها است.

وی با بیان اینکه زباله‌هایی که تولید می‌کنیم را با کمی تدبیر می‌توان به فرصت و ضرر را به سود و منفعت تبدیل کرد، ادامه داد: بر اساس آمار به طور متوسط هر نفر روزانه 900 گرم زباله در استان تولید می‌کند.

فلاح با اشاره به حضور و اقامت روزانه حدود یک میلیون مسافر در استان، بیان داشت: اگر برای این مقدار زباله اضافی که در  ایام تعطیلات تولیدشده، فکر و تدبیر اساسی نداشته باشیم فاجعه زیست محیطی را در آب و هوا، طبیعت و محیط به بار  می‌آورد.

وی با اشاره به روز سیزده فروردین ادامه داد: توصیه می‌کنیم مردم در طبیعت از وسایل یک‌بار مصرف به ندرت استفاده کنند.

فلاح با تاکید بر تفکیک زباله، دفن زباله‌های‌ تر، جمع‌آوری زباله‌هایی مانند پلاستیک و شیشه، خاطرنشان کرد: امیدواریم مسافران و گردشگران همه موارد زیست محیطی را رعایت کنند.

نماینده سازمان های مردم نهاد  مازندران به حساسیت و شکنندگی آب، خاک و هوای استان اشاره کرد و خطاب به مردم و مسافران گفت: دود آلودگی‌های زیست محیطی در مازندران به چشم همه ما می‌رود.

انتهای پیام/ی30