فرماندار گچساران:
فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است

خبرگزاری فارس: فرماندار گچساران گفت: فرامین مقام معظم رهبری در آغاز سال 91 پایه استقلال اقتصادی ایران در برابر تحریم‌ها و تهدیدات دشمن است.

خبرگزاری فارس: فرامین رهبری پایه استقلال اقتصادی ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، سید اکبر علیزاده ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی گچساران اظهار کرد: زندگی و ادامه حیات بشری نیازمند افکار و ایده‌های جدید بوده که یکی از این ایده‌ها رهنمودهای مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 91 با عنوان سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است.

* ضرورت توجه ویژه به کارکردهای مهم و التیام‌بخش پرستاران

فرماندار گچساران این نامگذاری را سیر و خط فکری جدید در سال 91 عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در سطح دنیا و نیاز ایران اسلامی به استقلال اقتصادی، این رهنمود پایه‌ای برای استقلال کامل اقتصادی و بی‌اثر کردن تهدیدهای اقتصادی دشمنان نظام جمهوری اسلامی است.

علیزاده با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پرستاران یکی از اقشار مهم جامعه و خدمتگزاران خاص در راه مواردی خاص هستند.

وی ادامه داد: پرستاری روحی و جسمی یکی از مهم‌ترین کارهای پرستاران بوده که در راستای احترام به ارزش‌های انسانی در موارد بیماری، درد و نزدیکی انسان به مرگ توسط پرستاران صورت می‌پذیرد.

علیزاده بخش زبانی و التیام روحی، تسکین درد و ایجاد امید در بیماران را از مهم‌‌ترین بخش‌های پرستاری دانست و تصریح کرد: حضرت زینب(س) مهم‌ترین و خاص‌ترین فرد مورد نظر برای پرستاران بود تا پرستاران از مدیریت ایشان در بحران، صبر و بردباری در معاصی الگو برداری کنند.

علیزاده با تبریک به مناسبت 12 فروردین سالروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ابراز داشت: مردم با بصیرت ایران در 12 فروردین با شرکت در همه‌پرسی، نظام جمهوری اسلامی را به عنوان نظام حکومتی خود در ایران انتخاب کردند.

وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی نظامی بر پایه مردم‌سالاری بوده که محتوا و جوهره آن را اسلام تشکیل داده است.

* جمهوری اسلامی ایران حکومتی کامل و الهی است

بالاترین مقام اجرایی گچساران تأکید کرد: مردم انقلابی و آگاه ایران به خاطر اعتقاد به دین اسلام، جمهوریت و اسلامیت را پذیرفتند.

علیزاده افزود: اعتقاد به دنیا برای اداره زندگی و اعتقاد به آخرت برای حیات جاویدان در لفظ جمهوری اسلامی گنجانده شده است.

فرماندار گچساران با اشاره به نص صریح قرآن در مورد حکومت اسلامی عنوان داشت: با توجه به نص صریح قرآن در مورد نظام اسلامی، این نظام، نظام حاکم آینده بشریت است.

علیزاده با اشاره به 13 فروردین روز طبیعت بیان داشت: این روز از روزهای مهم و مورد توجه عموم بوده که مردم با طبیعت انس گرفته و برای دوری از مسائل و مشکلات زندگی به دامان طبیعت می‌روند.

وی ادامه داد: فلسفه اصلی 13 فروردین خروج از چارچوب زندگی روزمره، تکراری خارج از دخالت‌های بشری و استفاده از نعمت‌های خدادادی طبیعی دنیای طبیعت است.

علیزاده از مسئولان ادارات و نهادها خواست تا زمینه لازم را برای خدمت‌رسانی به مردم در این روز فراهم آورند.

وی گفت: مناطق گردشگری، اماکن مذهبی و تفریحی گچساران باید بیش از سایر مناطق مورد توجه قرار گیرد و آبرسانی مستمر به این مناطق به ویژه در روز 13 فروردین لازم و ضروری است.

انتهای پیام/و۱۰