طی حوادث 24 ساعت گذشته
32 نفر در اصفهان فوت و مصدوم شدند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: تصادفات جاده‌ای و مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در 24 ساعت گذشته 29 مصدوم و سه فوتی را در استان اصفهان بر جای گذاشت.

خبرگزاری فارس: 32 نفر در اصفهان فوت و مصدوم شدند

حمید اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: ساعت 8 و 30 دقیقه صبح روز گذشته در تماسی با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی (115) اعلام شد که یک دستگاه خودروی مینی‌بوس در جاده‌ قدیم نطنز به طرق‌رود واژگون شده و چهار مصدوم و یک فوتی بر جای گذاشته است.

وی بیان داشت: راننده‌ مینی‌بوس که مردی 50 ساله بود در صحنه حادثه جان باخت و چهار مصدوم نیز پس از اعزام دو واحد امداد اورژانس پیش بیمارستانی به محل حادثه به بیمارستان خاتم‌الانبیا نطنز منتقل شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: همچنین ساعت پنج و 11 دقیقه بامداد نیز بر اثر واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در جاده‌ نطنز به اصفهان 23 نفر مصدوم شدند.

وی ادامه داد: پس از اعلام این حادثه به اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی (115) سریع چهار واحد امدادی از پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی، دو واحد از هلال احمر و یک آمبولانس از بیمارستان خاتم‌الانبیا نطنز بر بالین مصدومان حاضر شدند و آنها را پس از انجام اقدامات فوریت‌های پزشکی به این بیمارستان منتقل کردند.

اسماعیلی افزود: مصدومان بدحال از بیمارستان نطنز به مراکز آموزشی درمانی امین و آیت‌الله کاشانی اصفهان منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه حوادث 24 ساعت گذشته در استان اصفهان 32 مصدوم و فوتی بر جای گذاشت، اضافه کرد: ساعت 23 و 15 دقیقه شب گذشته نیز در حادثه‌ای دیگر دو خانم 50 و 17 ساله در حمام منزلی واقع در بهارستان اصفهان بر اثر مسمومیت با گاز CO جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: واحد امداد اورژانس پیش بیمارستانی پس از حضور در صحنه‌ حادثه به دلیل گذشت زمان طولانی از فوت آنها نتوانست اقدامی برای نجاتشان انجام دهد.

وی افزود: ساعت 17 و 42 دقیقه روز گذشته نیز مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن در خیابان کهندژ اصفهان دو مصدوم بر جای گذاشت که این افراد پس از حضور تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی در صحنه‌ حادثه به بیمارستان امین منتقل شدند.

انتهای پیام/ح20