مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی:
پذیرش و اعزام هیئت‌های تجاری اولویت خراسان شمالی است

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی تاکید کرد: پذیرش و اعزام هیئت‌های تجاری از اولویت‌های نخست اقتصادی این استان در سال 91 است.

خبرگزاری فارس: پذیرش و اعزام هیئت‌های تجاری اولویت خراسان شمالی است

محمدرضا کفاشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه در این راستا اعزام دست کم سه هیئت تجاری و بازاریابی از خراسان شمالی به کشورهای تاجیکستان، چین، ترکمنستان، برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: اعزام این هیئت‌ها با هدف توسعه صادرات و روابط فی ما بین صورت می‌گیرد.

وی همچنین پذیرش هیئت از ترکمنستان، چین و تاجیکستان به خراسان شمالی را از برنامه‌های استان به منظور افزایش روابط اقتصادی عنوان کرد.

کفاشی با بیان اینکه در سفر اخیر هیئت افغانستانی به خراسان شمالی تفاهم نامه‌های مختلفی در بخش‌های مختلف به امضا رسید، افزود: اعزام یک هیئت تجاری به افغانستان نیز برای سال آینده برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال خراسان شمالی نمایشگاه جمهوری اسلامی در ترکمنستان را برگزار کرد، گفت: برگزاری این نمایشگاه با محوریت استان در تقویت و توسعه روابط بسیار موثر بود.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: بر همین اساس در این نمایشگاه قراردادهایی به میزان 15 هزار دلار با طرف ترکمنستانی بسته شد.

وی افزود: با اکثر شرکت‌های خراسان شمالی حاضر در این نمایشگاه نیز مراودات و توافقات خوبی به عمل آمد.

کفاشی تصریح کرد: طی نشست‌های مسئولان استان و طرف ترکمنستانی، مقرر شد تا نمایشگاه‌های تخصصی بین دو کشور در سال آینده برگزار شود.

خراسان شمالی با دارا بودن 300 کیلومتر مرز بین‌المللی، از جمله استان‌های مرزی کشور به شمار می‌رود.

انتهای پیام/س20