معاون تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی مطرح کرد
آغاز توزیع 80 هزار اقلام تبلیغاتی نوروزی در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس:معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی از آغاز توزیع بیش از 80 هزار اقلام تبلیغاتی ویژه ایام نوروزی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز توزیع 80 هزار اقلام تبلیغاتی نوروزی در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، محسن عباسی از آغاز توزیع بیش از 80 هزار اقلام تبلیغاتی ویژه ایام نوروزی در  این استان خبر داد و اظهار داشت: چاپ این تعداد اقلام تبلیغاتی در راستای معرفی آثار تاریخی، صنایع دستی و گردشگری استان و برای آشنایی بیشتر مسافران نوروزی صورت گرفت.

وی اقلام تبلیغاتی ویژه ایام نوروز را شامل؛ نقشه استان و شهرستان‌ها، ادعیه سفر، کتابچه راهنما، بروشور، کتابچه آداب و رسوم نوروزی، بنرهای اطلاع رسانی و خیر مقدم برشمرد.

عباسی افزود: بخشی از این اقلام تبلیغاتی با مشارکت آموزش و پرورش، جمعیت هلال‌احمر، نیروی انتظامی، اداره کل راه و ترابری، اداره کل حمل ‌و نقل، دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری‌ها چاپ شده است.

وی گفت: این اقلام در پایگاه‌های مختلف راهنمایان نوروزی هلال‌احمر و همچنین پست‌های نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهرها، هتل‌ها، رستوران‌های بین راهی بین مسافران توزیع می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی تصریح کرد: طی ایام تعطیلات نوروزی همچنین مسافران و زائران از طریق برنامه‌های رادیویی با جاذبه‌های خراسان شمالی آشنا می‌شوند.

به گفته وی، ستاد تسهیلات سفرهای استان با همکاری صدا و سیما اقدام به ساخت برنامه رادیویی با هدف معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و همچنین معرفی آداب و رسوم مردم ساکن در این استان کرده است.

عباسی ادامه داد: در این برنامه علاوه بر معرفی بناها و جاذبه‌ها اجرای موسیقی محلی و مقامی، مسابقه همچنین اخبار و گزارشات پخش می‌شود که میهمانان نوروزی استان می‌توانند در این ایام از برنامه‌های متنوع صدا استفاده کنند.

وی گفت: در این برنامه کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی به معرفی اقدامات صورت گرفته طی ایام تعطیلات نوروزی می‌پردازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: برنامه‌ نوروزی میراث فرهنگی استان از 29 اسفند آغاز و تا 13 فروردین ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ح30