امام جمعه موقت ارومیه:
قانون‌مداری کاندیداها قابل‌تقدیر است

امام جمعه موقت ارومیه گفت: قانون‌مداری کاندیداها در انتخابات مجلس نهم قابل تقدیر است.

خبرگزاری فارس: قانون‌مداری کاندیداها قابل‌تقدیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه حجت‌الاسلام سید محمد فخری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که با حضور پرشور نمازگزاران  اقامه شد، اظهار داشت: تبلیغات مناسب کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این دوره قابل تقدیر است از طرف دیگر در صورت وجود اعتراض پس از اعلام نتایج انتخابات نیز، کاندیداها باید با رعایت قانون، اعتراض‌های خود را از راه‌های پیش‌بینی شده دنبال کنند تا قداست قانون در جامعه حفظ شود. 

وی انتخابات را رکن مهم مردم‌سالاری دینی در جامعه اسلامی دانست و گفت: مردم نیز با درک این مهم، حضور پرشوری در انتخابات داشته و دارند به طوری که انتخاب نماینده اصلح مکمل حضور آگاهانه مردم در انتخابات است پس امیدواریم مجلس برآمده از آرای مردم مجلسی توانمند باشد.

این مسئول با اشاره به اهمیت حضور پرشور مردمی، اضافه کرد: در این دوره از انتخابات مردم ایران اسلامی با دید سیاسی خود و با توجه به تهدیدات لفظی و زبانی دشمنان، به صورت گسترده در انتخابات شرکت کرده‌اند و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان استکبار جهانی زدند. وی گفت: انتخاب نمایندگان اصلح برای تصمیم‌گیری در مسائل کلان کشور در چهار سال آینده مورد تاکید مقام معظم رهبری است و مردم برای تحقق منویات مقام معظم رهبری باید نمایندگانی به مجلس بفرستند که مومن، معتقد، دارای ایمان و علم کافی باشند و برای عزت ایران اسلامی به معنای واقعی تلاش کنند.

امام جمعه موقت ارومیه اظهار داشت: نقش مجلس در نظام مقدس جمهوری اسلامی، بسیار مهم و تاثیرگذار است وجود پشتوانه مردمی قوی برای مجلس شورای اسلامی، موجبات دلگرمی نمایندگان را برای توسعه روزافزون در چهار سال آینده فراهم می‌کند.

انتهای پیام/غ20

   


امام جمعه کرمانشاه:
انتخابات امروز با همه انتخابات‌ها متفاوت بود / مردم در انتخابات ولایتمداری خود را نشان دادند

خبرگزاری فارس: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: مردم در انتخابات ولایت‌مداری خود را نشان دادند و انتخابات امروز با همه انتخابات‌ها متفاوت بود.

خبرگزاری فارس: انتخابات امروز با همه انتخابات‌ها متفاوت بود / مردم در انتخابات ولایتمداری خود را نشان دادند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه آیت الله شیخ مصطفی علماء امروز در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی جمعه این هفته مردم کرمانشاه در مسجد جامع این شهر، اظهارداشت:  به رغم همه گزافه گویی های دشمنان نظام، مردم ایران با حضور گسترده خود در همه صحنه‌ها نشان داده‌اند که پشت سر رهبری مدافع نظام و انقلاب خود هستند.

وی افزود: این انتخابات نیز همانند سایر انتخابات سبب سرافرازی ملت ایران و سرافکندگی دشمنان جمهوری اسلامی ایران خواهد شد که با همه امکانات خود سعی در کمرنگ کردن حضور مردم دارند.

آیت الله علماء تاکید کرد: انتخابات امروز انتخاباتی با بصیرت و آگاهانه بود و نتایج آن برای ملت و نظام انشاء الله مایه برکت و خیر خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود دهم ربیع الثانی سالروز وفات حضرت معصومه (س) را گرامی داشت و گفت: این بانوی بزرگ یک زن نمونه در دنیای اسلام هستند که با ایمان، تقوی و پرهیزکاری هم‌رتبه ائمه معصومین شده و امروز می‌بینیم شهر مقدس قم به واسطه این بانوی بزرگ مرکز دنیای اسلام، فقه و علوم دینی شده است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان کرمانشاه به سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی(ره) و آغاز هفته نیکوکاری گفت: امام خمینی (ره) با تاسیس این نهاد مقدس درصدد عملی شدن قرآْن و احکام اسلام بود که به‌ حمدالله امروز این کمیته با خدمت رسانی نه تنها به مردم ایران بلکه همه مستضعفان دنیا امداد رسانی می‌کند.

وی با اشاره به 15 اسفندماه روز درختکاری افزود: منابع طبیعی منابع عمومی کشورند و همه باید در حفظ و نگهداری آن کوشش کنیم.

انتهای پیام/س20

   


فرماندار تنگستان:
اخذ رای به صورت مطلوبی در تنگستان در حال انجام است

خبرگزاری فارس: فرماندار تنگستان گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و فعالیت‌های صورت گرفته در ستاد انتخابات شهرستان کار اخذ رای به صورت مطلوبی در سطح شهرستان در حال انجام است.

خبرگزاری فارس: اخذ رای به صورت مطلوبی در تنگستان در حال انجام است

عبدالرسول زارع بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اهرم به حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات اشاره و اظهار داشت: از ساعات‌های اولیه صبح امروز مردم برای شرکت در انتخابات و انجام تکلیف الهی در شعب اخذ رای حضور یافته‌اند.

وی افزود: مشارکت مردم ایران در همه عرصه‌های سیاسی ـ اجتماعی به ویژه انتخابات حضوری پرشور و حداکثری بوده و بار دیگر مردم در این انتخابات نیز با وحدت و همدلی، به صحنه آمدند تا در انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذارند.

زارع اعلام کرد: در شهرستان تنگستان 57 شعبه اخذ رای در حال فعالیت هستند که از این تعداد 23 شعبه ثابت و 34 شعبه سیار در دو شهر اهرم و دلوار و 116 روستای شهرستان امر اخذ رای را در سطح شهرستان انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: 36 شعبه در بخش مرکزی و 21 شعبه در بخش دلوار است.

فرماندار تنگستان در گفت‌وگو با فارس وضعیت انتخابات در شهرستان تنگستان را مطلوب دانست و اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود با این حضور گسترده مردم دیار حماسه آفرین تنگستان، درصد مشارکت در شهرستان تنگستان بسیار بالا باشد.

وی عنوان کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و فعالیت‌های صورت گرفته در ستاد انتخابات شهرستان کار اخذ رای به صورت مطلوبی در سطح شهرستان در حال انجام است.

زارع همچنین تصریح کرد: تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر تخلفات انتخاباتی به ستاد انتخابات در شهرستان گزارش نشده است.

انتهای پیام/ح20

   


رئیس هیئت نظارت بر انتخابات همدان:
هیچ مشکلی در روند انتخابات مشاهده نشده است

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت نظارت بر انتخابات همدان گفت: هیچ مشکلی در روند برگزاری انتخابات مشاهده نشده است.

خبرگزاری فارس: هیچ مشکلی در روند انتخابات مشاهده نشده است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جوادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات اظهار کرد: اطلاعات موجود حاکی از آن است که حضور مردم در پای صندوق‌های رأی برای تعیین سرنوشت‌شان پر شور و گسترده بوده که این امر نشان از بلوغ سیاسی آنها دارد.

وی با بیان اینکه در برگزاری مطلوب انتخابات علاوه بر حضور مردمی، باید مجری و ناظر نیز حضور داشته باشد، افزود: ناظران که منتسب به شورای نگهبان هستند با آموزش‌هایی که از قبل کسب کرده‌اند در تمام امور مربوط به انتخابات از آغاز ثبت نام تا پایان شمارش آراء حضور مؤثر دارند و تمام موارد را رصد می‌کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان همدان گفت: در حال حاضر در هر صندوق اخذ رأی حدود چهار نفر از خواهران و برادران آموزش‌دیده به عنوان ناظر شورای نگهبان برای نظارت در امر انتخابات در حال فعالیت هستند که با این حساب 4 هزار نفر در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا این لحظه هیچ گونه مشکلی از سوی ناظران و بازرسان شورای نگهبان در ارتباط با روند برگزاری انتخابات مشاهده نشده است که این امر نشان از نظم و شعور بالای مردم دارد.

انتهای پیام/خ۳۰

 

   


ناامیدی آمریکا: مخالفان سوریه هرگز متحد نخواهند شد

خبرگزاری فارس: سفیر آمریکا در کمیته امور خارجی وابسته به کنگره آمریکا اذعان کرد که متحد شدن معارضان سوریه چیزی است که هرگز روی نخواهد داد.

خبرگزاری فارس: ناامیدی آمریکا: مخالفان سوریه هرگز متحد نخواهند شد

به گزارش فارس، یک روز پس از کنترل ارتش سوریه بر کانون درگیری و بحران در این کشور یعنی شهر حمص و محله باباعمرو، رابرت فورد سفیر آمریکا در دمشق با حضور در کمیته امور خارجی کنگره این کشور از ناامیدی خود و کشورش از متحد شدن مخالفان سوریه خبر داد.

فورد با اشاره به بحث و بررسی‌های موجود در دولت آمریکا درباره مفید بودن انتقال سلاح برای معارضان سوریه، اعتراف کرد که نیروهای مخالف نظام سوریه متفرق و پراکنده‌اند.

فورد، اتحاد مخالفان دمشق را خصوصا در آینده نزدیک بسیار بعید دانست و گفت: فکر می‌کنم اینکه فکر کنیم که مخالفان سوریه بزودی متحد می‌شوند و سازمانی یکپارچه‌ای به وجود می‌آورند، به نظرم چنین چیزی هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

کشورهای غربی پیش از این از معارضان سوریه خواسته بودند تا جبهه‌ای متحد را به وجود بیاورند تا آنان را به جای دولت سوریه به رسمیت بشناسند اما هر چه زمان به جلو می‌رود انشقاقات و اختلافات جدید در میان معارضان خارج‌نشین سوریه رخ می‌دهد.

تاکنون سه کمیته «کار ملی سوریه»، «دفتر هماهنگی نظامی» و یک کمیته دیگر اعلام موجودیت کرده‌اند که دو تای آن از شورای موسوم به شورای ملی سوریه جدا و مستقل شدند.

انتهای پیام/.++

   


فرماندار سیرجان:
سیرجانی‌ها حضور گسترده‌ای در انتخابات دارند

خبرگزاری فارس: فرماندار سیرجان گفت: سیرجانی‌ها حضور گسترده‌ای در انتخابات دارند و این کاملا مشهود است.

خبرگزاری فارس: سیرجانی‌ها حضور گسترده‌ای در انتخابات دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، محمدعلی توحیدی امروز در حاشیه حضور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: امروز شاهد حضور گسترده مردم شهرستان سیرجان در شعبه‌های اخذ رای بودیم و در بعضی شعبه‌ها صف‌های حضور مردم مشهود بود.

وی افزود: 163 شعبه اخذ رای با مشارکت و همکاری بیش از 3 هزار نفر برای گرفتن رای مردم فعال است و 170 هزار نفر واجد شرایط رای در شهرستان سیرجان هستند.

توحیدی تصریح کرد: هفت شعبه اخذ رای نیز ویژه خواهران است که تمام برگزارکنندگان امور در این شعبه‌ها از بانوان بوده و خواهرانی که می‌خواهند رای بدهند در این شعب حضور می‌یابند.

حجت‌الاسلام سید محمود حسینی امام جمعه شهرستان سیرجان نیز در حاشیه حضور در انتخابات مجلس به خبرنگار فارس گفت: انتخابات آزمون بزرگ ملت ایران است و امروز حضور مردم به معنی اقتدار نظام اسلامی در جهان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: دشمنان می‌دانند ملت ما با حضور خود به قدرت، عزت و سربلندی رسیده، لذا با خیال خام می‌خواستند، انتخابات را کم‌رنگ جلوه دهند که مردم با بصیرت ایران این توطئه را با حضور خود خنثی کرده و پاسخ خوبی به آنها دادند.

مردم شهرستان سیرجان به ویژه جوانان حضور در انتخابات را وظیفه شرعی و به خاطر اطاعت از ولایت و رهبری و پاسخ به تهدیدهای دشمنان بیان کرده و بر مقاومت همیشگی ملت ایران در برابر استکبار جهانی تاکید کردند.

انتهای پیام/غ20

   


امام جمعه الیگودرز:
حضور گسترده مردم نشان از اقتدار ایران است

خبرگزاری فارس: امام جمعه الیگودرز گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات نشان از تداوم نقش و ثبات مقدس و ایستادگی در برابر دشمنان است.

خبرگزاری فارس: حضور گسترده مردم نشان از اقتدار ایران است

حجت‌الاسلام رضا حقیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در الیگودرز گفت:  دشمنان اسلام و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد کمرنگ کردم انتخابات بودند، اما امروز ما شاهد حضوری حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای هستیم.

وی افزود: همین حضور مردم است، که ما را در طی 33 سال گذشته به‌عنوان کشوری الگو در جهان نشان داده است.

امام جمعه الیگودرز گفت: این حضور گسترده دین، هویت ما و پیشرفت ما را  در برابر این توطئه و دشمن خارجی و داخلی بیمه کرده است.

حجت‌الاسلام حقیان اظهار داشت: امروز با حضور پرشور مردم قهرمان و غیور شهرستان الیگودرز به خصوص جوانان در پای صندوق‌های اخذ رای نشان از تداوم نقش و ثبات مقدس و ایستادگی در برابر دشمنان است.

وی افزود: بیش از پنج ماه است، که دشمنان از راه‌های مختلف از طریق ماهواره و ... که می‌خواستند حضور مردم کمرنگ باشد، اما مردم آگاه هستند و با این تخریب‌های دشمنان ارزش نظام را با حضور حداکثری حفظ کردند.

امام جمعه الیگودرز گفت: کاندیدا باید مواظب باشند، که دشمنان به هر نحوی نقشه‌های خودشان را طراحی می‌کنند، پس به این شایعات توجه نکنند و هر کدام برنده شدند دیگران آن را کمک کنند.

انتهای پیام/ح20

   


درباره وبلاگ

خبرهای روز دنیا و ایران
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic