دنیای موبایل و کامپیوتر؛
پیش‌بینی تسخیر بازار تبلت‌ها توسط پردازنده های "آرم"

خبرگزاری فارس: در رقابت برای تسخیر بازار رایانه های نوظهور تبلت یا لوحی فعلاً شرکت سخت افزاری ARM توانسته از رقبا جلو بزند.

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی تسخیر بازار تبلت‌ها توسط پردازنده های "آرم"

به گزارش فارس به نقل از وی تری، بررسی های موسسه دیلی سرچ نشان می دهد این شرکت با استفاده از پردازنده های قدرتمند خود تا سال 2017 قادر به تسخیر بخش عمده ای از بازار رایانه های لوحی خواهد بود.
در حالی که تا چندی قبل پردازنده های x86 کنترل بازار نت بوک ها و همین طور تبلت ها را در دست داشتند، حال کنترل این بازار اندک اندک به دست ARM می افتد و این تسلط تا سال 2017 کامل خواهد شد.
عرضه تبلت های مجهز به پردازنده های ARM در سال 2011 بیش از 211 درصد رشد خواهد داشت که در نوع خود بی سابقه است. همچنین فروش کلی تبلت ها تا سال 2017 به بیش از 330 میلیون واحد خواهد رسید. پیش بینی می شود در سال 2017 بیش از 300 میلیون تبلت مجهز به پردازنده های ARM باشند.
دیلی سرچ همچنین معتقد است با تداوم این وضعیت نت بوک ها به حاشیه رانده خواهند شد، مگر اینکه برای افزایش سهم خود از بازار به امکانات بیشتری مجهز شوند یا بر قدرت پردازش آنها افزوده شود. در همین حال پلاتفورم iOS شرکت اپل هم تا سال 2017 خواهد توانست 150 میلیون رایانه لوحی را تسخیر کند.
در مقابل ویندوز 8 تنها بر روی 25 میلیون تبلت نصب خواهد شد.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900803000325

   


طی سه ماه سوم 2011:
رشد اقتصادی کره جنوبی به 0.7 درصد رسید

خبرگزاری فارس: رشد اقتصادی کره جنوبی طی سه ماه سوم 2011 به کمتر از 0.7 درصد رسیده است.

خبرگزاری فارس: رشد اقتصادی کره جنوبی به 0.7 درصد رسید

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد رشد اقتصادی این کشور طی سه ماه سوم امسال به 0.7 درصد رسیده است. این رقم در سه ماه دوم 2011 به 0.9 درصد رسیده بود .
کاهش هزینه های بخش خصوصی و افت سرمایه گذاری مهمترین علل کاهش رشد اقتصادی کره اعلام شده است .
بر اساس این گزارش رشد اقتصادی چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.4 درصد افزایش داشته است .
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی ادامه بحران مالی منطقه یورو و مشکلات اقتصادی آمریکا موجب خواهد شد تا رشد اقتصادی کره جنوبی تا پایان امسال افزایش چندانی نداشته باشد . اقتصاد کره جنوبی به شدت به صادرات وابسته است . پیش بینی می شود بانک مرکزی کره جنوبی طی ماههای آینده نیز نرخ بهره بانکی را بدون تغییر در حد 3.25 درصد ثابت حفظ کند .
 بر این اساس میزان صادرات کره جنوبی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد رشد داشته است. این رقم در سه ماه دوم امسال نیز با رشد 1.2 درصدی روبرو شده است .
انتهای پیام /
منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000215

   


رئیس سازمان غذا و دارو در غرفه فارس:
وزارت بهداشت بین شرکتهای دارویی فرق نمی گذارد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان غذا و دارو در غرفه فارس در پاسخ به این پرسش که چرا وزارت بهداشت از شرکت جدید داروی ام اس در مقابل تولید کننده داخلی حمایت می کند گفت: من شدیداً این مسئله را رد می کنم، وزارت بهداشت به هیچوجه بین شرکتهای داروی فرق نمی گذارد.

خبرگزاری فارس: وزارت بهداشت بین شرکتهای دارویی فرق نمی گذارد

احمد شیبانی امروز با حضور در غرفه خبرگزاری فارس در هجدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در پاسخ به این پرسش فارس که گفته می شود وزارت بهداشت در رقابت بین دو شرکت عرضه کننده داروی ام اس جانب شرکت جدید را در مقابل تولیدکننده قبلی داخلی گرفته است و این کار دامپینگ است و شرکت جدید با استفاده از روابطی که دارد، دارو را با قیمت پایین وارد می کند تا سهم تولیدکننده داخلی را بگیرد، گفت: نه به هیچوجه این قضیه صحت ندارد و من به شدت این مسئله را رد می کنم.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت بین شرکتهای دارویی هیچ فرقی نمی گذارد ما برنامه داریم و هدف ما از این برنامه ها حمایت از تولید داخل، رفع انحصار و مدیریت واردات است، در مورد این دارو هم هر شرکت دیگری هم وارد می شد وزارت بهداشت از آن حمایت می کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:‌ اینکه می گویند وزارت بهداشت از شرکت جدید حمایت می کند غیر منصفانه است و وزارت بهداشت طرفدار این شرکت نیست، چنین چیزی درست نیست و این شرکت هم مثل بقیه شرکتها تا زمانی که درست عمل کند  مورد حمایت وزارت بهداشت است و اگر بد عمل کند با آن برخورد می کنیم.

شیبانی ادامه داد:‌ داروی ام اس هم واردات از برند اصلی خارجی را داشته و هم تولید داخل را طی سالهای اخیر داشته است اکنون هم یک شرکت سوم وارد بازار شده است و گفته می توانم با یک «پارتی» بیاورم و بعد هم در داخل کشور تولید کنم. این دارو را با قیمت پایین تر وارد کرده و قرار است خط تولید آن نیز به زودی در کشور راه اندازی شود.

وی گفت:‌ در مورد این داروی جدید هم همه ضوابط و قوانین رعایت شده و هیچ کوتاهی برای نظارت بر آن صورت نگرفته است، هنوز هم این دارو وارد بازار نشده است و مراحل مطالعه بالینی را طی می کند.

وی افزود:‌ مدیر عامل پخش هجرت هم که از توزیع و ورود آن به بازار خبر داده اشتباه کرده است، چنین جیزی نیست خودتان بروید ببینید، اصلاً مقداری که از این دارو وارد کشور شده است خیلی ناچیز است و رقمی نیست. صحبتهایی هم که در مورد ورود آن به بازار شده است مورد تأیید نیست.

شیبانی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه هنوز خط تولید این دارو در کشور راه اندازی نشده است وزارت بهداشت با این دارو به عنوان واردکننده برخورد می کنند یا تولید کننده، توضیح داد: چون قرار است خط تولید آن در آینده راه اندازی شود و به زودی خط تولید بایوتک این شرکت راه اندازی می شود ما با این شرکت به عنوان تولیدکننده برخورد می کنیم.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000761

   


رئیس کنفدراسیون صادرات در گفت‌وگو با فارس خبر داد
پیشنهاد صادرکنندگان به غضنفری برای افزایش ۶ درصدی نرخ ارز صادراتی

خبرگزاری فارس: رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با تأکید بر اینکه بهتر است جوایز صادراتی حذف شود، گفت: به غضنفری پیشنهاد داده‌اند تا به جای جوایز صادراتی نرخ ارز را ماهی نیم درصد یعنی سالی 6 درصد برای صادرکنندگان افزایش دهد.

خبرگزاری فارس: پیشنهاد صادرکنندگان به غضنفری برای افزایش ۶ درصدی نرخ ارز صادراتی

اسدالله عسگراولادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌با تأکید بر اینکه پرداخت 200 میلیارد جوایز صادراتی آغاز شده است، گفت: به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داده‌اند تا جایزه صادراتی حذف شود و به جای آن ماهی نیم درصد یعنی سالی 6 درصد بر نرخ ارز برای صادرات افزوده شود.
وی افزود: جایزه زمانی خوب است که پس از  2 ماه از صادرات پرداخت شود نه اینکه  3 سال بعد با اما و اگر بدهند.
وی ابراز امیدواری کرد تا در سال جاری صادرات غیر نفتی از مرز 45 میلیارد دلار عبور کند.
عسکراولادی همچنین گفت: افزایش نرخ ارز در چند ماه گذشته تورم ناشی از هدفمند کردن یارانه‌ها را جبران کرد و صادرکنندگان ما قدرت رقابت خود را از دست ندادند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900805000874

   


/اخبار جشنواره فیلم کودک/
«احمد نجفی» و «شهریار بحرانی» از جشنواره اصفهان و سینمای کودک گفتند

خبرگزاری فارس: «احمد نجفی» و «شهریار بحرانی» در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم کودک از لزوم ارتقاء و و لزوم جدی گرفتن سینمای کودک سخن گفتند.

خبرگزاری فارس: «احمد نجفی» و «شهریار بحرانی» از جشنواره اصفهان و سینمای کودک گفتند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم کودک، اخبار این ستاد خبری به شرح زیر است:


احمد نجفی: باید سینمای کودک و نوجوان را جدی بگیریم


«احمد نجفی» بازیگر و تهیه کننده سینما در مورد اهمیت برگزاری جشنواره برای کودکان گفت : ما کشور جوانی داریم که جمعیت بسیاری‏اش را کودکان و نوجوانان تشکیل داده‏اند در این راستا تولید فیلم در این حوزه و برگزاری جشنواره برای این گروه سنی امری مهم و تأثیرگذار است.
وی تصریح کرد : جشنواره فیلم کودک و نوجوان زمانی مهم و تأثیرگذار است که نگاه و اهداف ویژه‏ای داشته باشد. متأسفانه اکثر جشنواره‏هایی که برگزار می‏کنیم هدفمند نیستند. جشنواره فیلم کودک و نوجوان باید اهداف و پتانسیل سینمای ایران را به تصویر کشد و این نگاه دست اندرکاران و برگزار کنندگان جشنواره برمی‏گردد که چه اهدافی را دنبال می‏کنند. جشنواره کودک و نوجوان تولیدات یک ساله سینماگرانی را که در این ژانر فعالیت می‏کنند را ارزیابی می کند و این داوری‏ها باعث شکل گیری محصولات استاندارد در حوزه اکران خواهد شد.
تهیه کننده فیلم سینمایی «فتیله و ماه پیشونی» در مورد شعار جشنواره یادآور شد: ایجاد امید و زندگی شعار زیبا و دهن پرکنی است ولی آیا این شعار زیبا تبدیل به یک فرهنگ می‏شود؟ من امسال خودم برای اولین بار فیلمی به نام «فتیله و ماه پیشونی» در گونه سینمای کودک تهیه کرده‏ام. «فتیله و ماه پیشونی» یکی از پر هزینه‏ترین فیلمهایی است که تا بحال در این ژانر ساخته شده و سعی کردم از تجربیات تمام دوستان اعم از نویسنده، کارگردان و بازیگران در هر چه بهتر ساخته شدن این فیلم استفاده کنم.
نجفی حضور سه نسل فیلمساز در جشنواره امسال را امری مهم ارزیابی کرد و گفت: این حضور خیلی خوب و مغتنم است و باعث شکوفایی نسل جدید می‏شود ولی به نظر من باید نگاه فیلمسازان این حوزه را متفاوت‏تر کنیم. اگر قرار است تغییرات مناسبی در سینمای کودک و نوجوان صورت گیرد باید اول خودمان را باور کنیم و بعد تفکرات جدیدی را وارد تولید این گونه آثار کنیم. بسیاری از آثار ارزشمند سینمای کودک دنیا را کارگردانان بزرگ و نامی ساخته‏اند این انیمیشن‏هایی که در هالیوود ساخته می‏شود را ببینید چگونه همه را تحت تأثیر خود قرار می‏دهد. چرا ما نباید از ادبیات و تاریخ کشور در تولید آثار انیمیشن استفاده کنیم؟ ما ادبیات شیرین و غنی داریم که در تولید اینگونه کارها استفاده شود. باید سینمای کودک و نوجوان را جدی بگیریم و نگاه تازه‏ای را سر لوحه کارمان قرار دهیم.
نجفی در پایان اضافه کرد: امسال ۱۵ فیلم در جشنواره شرکت می‏کند که تا به حال به نمایش عمومی در نیامده‏اند و رسماً برای جشنواره تولید شده‏اند. این مورد نشان از برنامه ریزی اصولی و مثبتی دست اندرکاران این حوزه دارد.


شهریار بحرانی: جشنواره فیلم کودک می‌تواند باعث ارتقای سلیقه مخاطبان شود

شهریار بحرانی کارگردان سینما درباره سینمای کودک و نوجوان گفت : همه ماها انتظار داریم سینمای کودک به سمت و سوی کمال حرکت کند تا شاهد یک سینمای پاک ، تربیتی و آموزشی باشیم و بتوانیم از این رسانه در رشد کودکان بهره گیریم باشیم .

این کارگردان یادآور شد : تولید فیلم کودک کاری تخصصی و دشوار است و هنرمندی که در این عرصه فعالیت می کند باید به دانش و آگاهی مجهز شود.
وی تصریح کرد: حضور بزرگان عامل رونق جشنواره فیلم کودک است فقط باید زمینه بهره گیری از نتایج این حضور فراهم و تجربیات این هنرمندان به کارگردان های جوان منتقل شود.

کارگردان مریم مقدس در ادامه اظهار داشت: باید به سمتی برویم که در ضمن ساخت فیلم های جذاب ، شیرین و آموزنده به مسائل معرفتی و تربیتی کودکان هم توجه داشته باشیم. جشنواره فیلم کودک می تواند باعث شکل گیری چنین مباحثی شود.
این کارگردان در پایان افزود : متاسفانه به دلیل نمایش برخی از آثار نازل سلیقه جامعه ما پائین آمده و با فرهنگ‌سازی در فیلم‌های کودک می توانیم به تدریج این خلاها را پوشش دهیم، کاری که در مورد بزرگسالان نیز باید انجام شود . امیدوارم جشنواره فیلم کودک بتواند زمینه ساز شکل گیری این جریان برای بالا بردن سطح سلیقه مخاطبان کودک و نوجوان باشد.
انتهای پیام/امنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000529

   


شرکت خودروساز سوئدی ساب به چین فروخته می شود

خبرگزاری فارس: شرکت خودروساز سوئدی ساب با فروش صد در صد سهام خود به دو شرکت چینی موافقت کرد.

خبرگزاری فارس: شرکت خودروساز سوئدی ساب به چین فروخته می شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یورو نیوز شرکت سوئدی سوان که مدیریت ساب را به عهده دارد در بیانیه ای از امضای توافقنامه اولیه با شرکت پانگ دا و شرکت یانگمن بر سر این معامله صد میلیون یورویی خبر داد.
 این دو شرکت چینی پیش تر موافقت کرده بودند که در ازای تصاحب نیمی از ساب به این شرکت 245 میلیون یورو تزریق کنند اما آخرین تلاششان برای خرید کل شرکت ساب در هفته گذشته بی نتیجه ماند.
 سرمایه گذاران چینی برای نهایی کردن معامله خرید ساب به موافقت دولت چین هم نیاز دارند. خبر توافق بر سر خرید کل شرکت ساب در روزی اعلام شد که قرار است دادگاهی در سوئد درباره ورشکستی ساب تصمیم گیری کند. ساب که با مشکلات مالی فراوانی روبرو است از این دادگاه سوئدی خواسته بود تا این شرکت را ورشکسته اعلام کند تا ساب بتواند دست کم حقوق کارمندان خود را بپردازد.
انتهای پیام /
منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000611

   


در پی بارندگی‌های اخیر:
تهرانی‌ها دیروز و امروز هوای پاک استشمام کردند

خبرگزاری فارس: مدیر مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران درباره وضعیت هوای پایتخت طی 2 روز اخیر گفت:بر اساس تمام پارامترها از جمله ذرات معلق کمتر از 2،5 میکرون وضعیت هوای پایتخت دیروز و امروز در شرایط پاک قرار دارد.

خبرگزاری فارس: تهرانی‌ها دیروز و امروز هوای پاک استشمام کردند

محمد رستگاری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در پاسخ به این پرسش که با توجه به بارندگی‌های اخیر در کشور وضعیت هوای شهر تهران در چه شرایطی قرار دارد؟ اظهار داشت: بر اساس تمام پارامترها از جمله ذرات معلق کمتر از 2،5 میکرون وضعیت هوای پایتخت دیروز و امروز در شرایط پاک قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین طبق میانگین آلایندگی‌های اندازه‌گیری شده در ایستگاه‌های سطح شهر تهران مونوکسید کربن 35، اُزن 9، دی‌اکسیدنیتروژن 35، دی‌اکسیدگوگرد 31، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون 27 و ذرات معلق کمتر از 2،5 میکرون 39 تخمین زده شده است.
انتهای‌پیام/ 

 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000770

   


درباره وبلاگ

خبرهای روز دنیا و ایران
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو