ترور دانشمندان هسته‌ای پایان کار ما نیست

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

فارس گزارش می‌دهد
ترور دانشمندان هسته‌ای پایان کار ما نیست

خبرگزاری فارس: حضور گسترده کاروان‌های راهیان نور در مناطق عملیاتی خوزستان رنگ‌ و بوی معنویت بسیار زیادی به این مناطق داده است، حضور دانشجویان در این مناطق بسیار چشم‌گیر و تاثیر‌گذارتر است.

خبرگزاری فارس: ترور دانشمندان هسته‌ای پایان کار ما نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شمال خوزستان، حضور گسترده کاروان‌های راهیان نور دانشجویی در مناطق عملیاتی خوزستان در این روزها شرایط را برای ظهور و بروز هر حادثه میمون فرهنگی در این مناطق فراهم کرده است.

بر این اساس، حضور کاروان‌های راهیان نور دانشجویی در مناطق عملیاتی رونق زیادی به این مناطق داده و شور و اشتیاقی در این مناطق ایجاد کرده است.

 

*حضوری همراه با بصیرت

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی جنوب کشور به ویژه در مناطق عملیاتی خوزستان حضوری همراه با بصیرت و معنویت را در دستور کاری خود داشته‌اند به نحوی که در این‌باره مطالعه بسیار زیادی را در ماه‌های گذشته انجام داده‌اند.

یک دانشجوی کردستانی در این‌باره می‌گوید: دانشجویان باید خط مقدم بصیرت افزایی جامعه باشند و در این‌باره باید با مطالعه درباره شهدا و دفاع مقدس گام‌های اساسی برداشته شود.

حسن علی‌پور می‌افزاید: دفاع مقدس دارای نکات بسیار زیادی است که باید از کسانی که در این شرایط حضور داشته‌اند پرسیده شود و در دفتر افتخارات کشور ثبت و ضبط شود.

این دانشجوی کردستانی با اشاره به اینکه راهیان نور بهترین شرایط برای حضوری همراه با بصیرت در این مناطق است، تاکید می‌کند: در شرایط کنونی باید تلاش کرد تا دانشجویان راهیان نور را به عنوان فرصتی طلایی برای کسب معنویت در نظر بگیرند و در این باره تلاش کنند تا از این حضور توشه‌های معنوی کسب کنند.

علی‌پور با اشاره به اینکه در راهیان نور شرایط برای معرفت‌افزایی و کسب بصیرت مهیاست، خاطر نشان می‌کند: در راهیان نور به دلیل تقرب بسیار زیادی که به جایگاه شهید و شهادت وجود دارد کسب معرفت و بصیرت بسیار ساده‌تر است ولی باید تلاش کرد تا به شایستگی این وضعیت شناخته شده و از ان بهترین استفاده را کرد.

 

*راهیان نور؛ یک قدم تا خدا

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی خوزستان با تقرب به شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت توشه‌ای معنوی برای یک سال تلاش در سال 91 را به همراه می‌برند.

یک دانشجوی تهرانی در این‌باره می‌گوید: در این منطقه دانشجویان بسیار زیادی وجود دارند که شاید در شهرهای خود از نظر تحصیلی و خانوادگی دارای جایگاه بسیار والایی باشند ولی در این سرزمین بر روی خاک می‌نشینند و به زائران راهیان نور خدمت می‌کنند و این جای افتخار است.

حسن پارسایی‌زاده می‌افزاید: دانشجویانی در این مناطق حضور یافته‌اند که حتی یک ساعت را در شرایط بد آب و هوایی و امکاناتی به سر نبرده‌اند ولی در شرایط کنونی برای نزدیکی به شهدا به این سرزمین گرم و بی‌آب و علف پای نهاده‌اند تا قطره‌ای از معرفت شهدا را درک کنند و در این باره گامی برداشته باشند.

این دانشجوی واحد تهران شمال می‌گوید: برخی در بدو ورود به این منطقه این سرزمین را تنها مقداری خاک و رمل می‌دانند ولی پس از گذشت چند ساعت متوجه می‌شوند که این منطقه چه بار سنگین معنویتی را به همراه دارد و به این دلیل باید قدر این معنویت را دانست.

 

*راهیان نور؛ وحدت حوزه و دانشگاه

بر اساس این گزارش، از سال‌ها پیش شعار وحدت میان حوزه و دانشگاه در کشور مطرح است ولی در راهیان نور این شعار به طور کامل محقق شده است.

یک طلبه راوی در مناطق عملیاتی می‌گوید: وحدت حوزه و دانشگاه را به شایستگی می‌توان بین دانشجویان و طلاب در مناطق عملیاتی دید.

سیدمحمد رضوی تاکید می‌کند: در مناطق عملیاتی خوزستان همدلی و همکاری میان طلاب و دانشجویان به شایستگی وجود دارد و این وحدت و همدلی را به شایستگی می‌توان دید.

 

* کشتن دانشمندان پایان کار ما نیست

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی خوزستان با در دست داشتن عکس‌هایی از شهید احمدی روشن و دیگر شهدای هسته‌ای یاد و خاطره‌های این شهدا را زنده نگهداشتند.

دانشجویان حاضر در مناطق عملیاتی خوزستان با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای «کشتن دانشمندان پایان کار ما نیست» بیان کردند که کشتن دانشمندان هسته‌ای ایران نمی‌تواند تاثیری بر حرکت پیشرونده ایران اسلامی در مسیر تولید علم داشته باشد.

  *****************

گزارش: مجتبی نارنج پور

  *****************

انتهای پیام/س10

   


آثار جدید موسیقی بدون پشتوانه سنتی است

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

آهنگ‌ساز و فعال عرصه موسیقی
آثار جدید موسیقی بدون پشتوانه سنتی است

خبرگزاری فارس: آهنگ‌ساز و فعال عرصه موسیقی گفت: محصولات فرهنگی به خصوص در حوزه موسیقی همیشه به سوی نوگرایی تمایل دارند، بدون اینکه ریشه‎های موسیقی ایرانی و پشتوانه سنتی آن حفظ شده باشد.

خبرگزاری فارس: آثار جدید موسیقی بدون پشتوانه سنتی است

رضا رازانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: اگر یک نگاه کلی به فرم در آثار موسیقی معاصر ایران داشته باشم، اهمیت موجود بودن و چگونگی عنصر فرم که به شکل ترجمه می‎شود در تمامی هنرها و همچنین موسیقی بسیار مهم و استحکام و قوتش در آثار هنری مورد تحلیل و بررسی بسیار است.

وی با بیان این نکته که نباید هیچ‌گونه مقایسه و ارزش بندی در مورد این نوع موسیقی انجام داد، گفت: شناخت و بررسی فرم در موسیقی کلاسیک غرب دارای سابقه طولانی است.

آهنگ‌ساز و فعال عرصه موسیقی در ادامه بیان داشت: مبانی شناخت فرم، اصل تکرار و تباین و روابط بین ملودی‎ها‎ زیاد است و جملات و عبارات موسیقایی چگونه یکی پس از دیگری می‎آیند و چه روابط ساختاری با هم دارند و در نهایت ترکیب‌بندی اثر موسیقی چیست، از جمله سوالات موسیقیایی است که به وسیله فرم می‎توان به آنها پاسخ داد.

وی اضافه کرد: فرم دارای انواع و اقسام است که فرم‎های میکرو که در ساختار داخلی هر قسمت از فرم‌های ماکرو تعریف می‌شود، از انواع آنها است.

رازانی ادامه داد: مبانی آنالیز یا تجزیه و تحلیل فرم در موسیقی ما باید قوت بگیرد و شکل یا فرم همان‌طور که اشاره شد از اصول پایۀ هر هنری است و یک موسیقی که خود را کلاسیک می‎داند باید زیرساخت‎های ریختی دقیق و مستحکمی داشته باشد.

وی با بیان اینکه، موسیقی سنتی امروزه جریان ندارد، گفت: تنها موسیقی سنتی نباید در رأس سیاست گذاری‎های موسیقایی باشد، اما آنچه در سال‎های بعد از انقلاب اتفاق افتاده این که، افراد سنت‌گرای افراطی مسئولیت‎های هنری را به عهده گرفتند.

آهنگ‌ساز و فعال عرصه موسیقی ادامه داد: در انجام تمام امور موسیقی بحث سنت‌گرایی را پیش بردند، اما در حال حاضر ردپای این نوع موسیقی وجود ندارد و عمر موسیقی سنتی افراط گرا با پایان به پایان رسیده است و اگر پیچ رادیو و تلویزیون را باز کنیم اثری از موسیقی سنتی ایران نمی‎شنویم.

وی تصریح کرد: در کنسرت‎ها و محصولات موسیقایی که برای عموم عرضه می‎شود، اثری از موسیقی سنتی وجود ندارد و زمانی که حرف از موسیقی سنتی به میان می‎آید، یک عده این نوع موسیقی را واپس‌گرایی تعبیر می‎کنند، اما جامعه هنری از همین ناحیه رنج می‎برد، زیرا محصولات فرهنگی به خصوص در حوزه موسیقی همیشه به سوی نوگرایی تمایل دارند، بدون اینکه ریشه‎های موسیقی ایرانی حفظ شده باشد.

انتهای پیام/خ۲۰

   


اسکان 8 هزار مسافر نوروزی در مدارس گچساران

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

از آغاز نوروز تاکنون صورت گرفته‌ است
اسکان 8 هزار مسافر نوروزی در مدارس گچساران

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته اسکان ستاد تسهیلات نوروزی گچساران گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون افزون بر 8 هزار مسافر و گردشگر نوروزی در مدارس گچساران اسکان یافته‌اند.

خبرگزاری فارس: اسکان 8 هزار مسافر نوروزی در مدارس گچساران

یدالله مرادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف کمیته اسکان، ایجاد فضای مناسب برای اسکان موقت مسافران نوروزی است.

* افزایش ظرفیت اسکان ستاد تسهیلات نوروزی گچساران

مسئول کمیته اسکان ستاد تسهیلات نوروزی گچساران با اشاره به اینکه در سفر بهتر می‌توان نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کرد، ابراز داشت: مسافرت به دیگر شهرها سبب آشنایی با اماکن مذهبی و تاریخی، ظرفیت‌های گردشگری و دیدنی و آداب و رسوم مناطق مختلف می‌شود.

مرادی تصریح کرد: در سفر خاطره‌های بسیاری برای مسافر باقی می‌ماند و برخورد اعضای ستادهای اسکان نیز با مسافران در رقم‌خوردن خاطره‌ای خوش از سفر بسیار مهم و مؤثر است.

وی بیان داشت: ستاد تسهیلات نوروزی گچساران دارای هفت کمیته کاری بوده که یکی از مهم‌ترین کمیته‌های این ستاد مربوط به اسکان مسافران نوروزی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران یادآور شد: با توجه به موقعیت جغرافیایی گچساران، وجود بقاء متبرکه به ویژه حرم مطهر بی‌بی حکیمه (س) خواهر امام رضا(ع) هر ساله تعداد زیادی مسافر و گردشگر نوروزی وارد گچساران می‌شوند.

این مسئول در گچساران ادامه داد: واقع شدن در مسیر استان‌های جنوبی و بنادر دیلم و گناوه در ایام نوروزی این شهرستان میزبان حجم انبوهی از مسافران نوروزی است.

مرادی تجهیز مدارس به زیرانداز، بازسازی و انجام تعمیرات مورد نیاز سرویس‌های بهداشتی، استفاده از ظرفیت سالن‌های ورزشی و حسینیه‌ها و اختصاص فضای مناسب ایجاد کمپینگ برای اسکان میهمانان نوروزی را از جمله خدمات و اقدامت انجم گرفته توسط کمیته اسکان در گچساران عنوان کرد.

* رضایت مسافران نوروزی در اولویت برنامه‌های کمیته اسکان است

مدیر آموزش و پرورش گچساران یادآور شد: فرهنگیان و مسافران نوروزی می‌توانند با مراجعه به دفتر کمیته اسکان مسافران نوروزی در گچساران واقع در مدرسه 12 فروردین جنب پمپ بنزین مرکز شهر حضور و پرورش مناطق و یا مراکز اسکان، نسبت به اسکان در مراکز اقدام کنند.

مرادی با اشاره به اینکه از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون افزون بر ۸ هزار مسافر و گردشگر نوروزی در مدارس گچساران اسکان یافته‌اند، ابراز داشت: بیش از ۶ هزار و 500 نفر از این مسافران فرهنگی و بقیه مسافران شاغل در دیگر ادارات و نهادها بوده‌اند.

وی گفت: افزون بر 224 کلاس در 31 مدرسه در گچساران پذیرای مسافران نوروزی در این شهرستان است.

این مسئول با بیان اینکه 14 مدرسه دارای امکانات مطلوب و حمام  بوده و در گروه "ب" خدمات‌رسانی قرار دارند، افزود: 17 مدرسه نیز در گروه "ج" قرار دارند.

مدیر آموزش و پرورش گچساران تصریح کرد: آبدارخانه، تلویزیون و یخچال تمام مدارس محل اسکان به صورت عمومی در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفته است.

مرادی با اشاره به تجهیز تمام مدارس گچساران به امکانات اولیه در راستای خدمات‌رسانی به مسافران و مهمانان نوروزی اذعان داشت: با تأمین هزینه از اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تعداد زیادی پتو خریداری و در اختیار مسافران نوروزی قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در زمینه اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در گچساران وجود نداد خاطرنشان کرد: تمام مسافران نوروزی با خاطره‌ای خوش گچساران را ترک می‌کنند.

انتهای پیام/ن۱۰

   


باید در کورس قهرمانی می ماندیم
گومس: برد 2 بر یک از برتری بایرن مقابل هانوفر حکایت می کند

خبرگزاری فارس: مهاجم تیم فوتبال بایرن مونیخ گفت: هر چند مقابل هانوفر از همه موقعیت های خود بهره نگرفتیم اما سزاواری خود را برای کسب برد با پیروزی 2 بر یک نشان دادیم.

خبرگزاری فارس: گومس: برد 2 بر یک از برتری بایرن مقابل هانوفر حکایت می کند

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در جریان پیکارهای هفته بیست و هفتم بوندس لیگا بایرن موفق شد 2 بر یک هانوفر را در ورزشگاه آلیانس آره نا شکست دهد. ماریو گومس که در دقیقه 68 گل برتری مونیخی ها را به ثمر رساند، اظهار داشت: از همان ابتدای بازی همه چیز را خوب تحت کنترل گرفتیم. البته در یک مقطع کوتاه، عملکرد قابل انتقادی داشتیم. اما با گلی که تونی کروس زد، توانستیم از میهمان خود جلو بزنیم. بعد هم که بازی به تعادل کشیده شد و ما توانستیم یکبار دیگر از هانوفر پیشی بگیریم. در این بازی از همه موقعیت ها و توان خود استفاده نکردیم. اما نشان دادیم سزاوار کسب برد هستیم.

وی افزود: این برد برای ما بسیار حائز اهمیت بود. چرا که باید در کورس قهرمانی باقی می ماندیم. هیچ چیز دیگری نیز برایمان اهمیت ندارد.

او ادامه داد: به نظرم تا پایان فصل تمام مسابقات لیگ برایمان حکم فینال را دارد که باید در همه آنها برنده شویم.

انتهای پیام/م

   


آغاز بارندگی از اواسط هفته در خوزستان

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

مدیر کل هواشناسی خوزستان خبر داد
آغاز بارندگی از اواسط هفته در خوزستان

خبرگزاری فارس: مدیر کل هواشناسی خوزستان از آغاز بارندگی در استان در روزهای آینده خبر داد و گفت: اواسط هفته برای خوزستان بارش‌های خوبی در راه است.

خبرگزاری فارس: آغاز بارندگی از اواسط هفته در خوزستان

مسعود دهملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز گفت: در نقشه های سطح زمین طی امروز و فردا ریزش هوای خنک بر روی استان ادامه دارد.

وی افزود: با جایگزینی زبانه های سیستم کم فشار جنوبی با افزایش ابر و سپس بارندگی برای اواسط هفته جاری مواجه می‌شویم مضافا اینکه از فردا خط ناپایدار نیز تقویت شده و به ویژه در ارتفاعات بارش‌های بیشتری سبب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی توام با وزش باد پیش بینی می‌شود و انتظار افزایش تدریجی ابر از پس فردا دوشنبه و سپس بارندگی از اواسط هفته وجود دارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: وضعیت هوا، صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با گردو غبار جهت باد، شمال غربی تا شمال شرقی سرعت باد، 15 تا 30 کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، 35 کیلومتر در ساعت است.

وی تاکید کرد: در شبانه روز گذشته هندیجان با 28.4 و ایذه با دو درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند.

مدیر کل هواشناسی خوزستان درباره شرایط دمایی شهرستان اهواز در 24 ساعت آینده افزود: حداکثر دمای اهواز به 28 و حداقل به 11 درجه سانتیگراد می‌رسد.

انتهای پیام/س20

   


معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خبر داد
همکاری 2 هزار روحانی در اجرای طرح آرامش بهاری

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری همزمان با ایام نوروز در 2 هزار امامزاده و بقاع متبرکه کشور از همکاری 2 هزار روحانی در اجرای این طرح خبر داد.

خبرگزاری فارس: همکاری 2 هزار روحانی در اجرای طرح آرامش بهاری

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در جریان بازدید از روند اجرای طرح آرامش بهاری در شهرستان خوی افزود: این طرح با هدف استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی بقاع متبرکه و تبدیل آنها به قطب فرهنگی همزمان در سراسر کشور در آذربایجان غربی اجرا می‌شود.

وی ارتقاء سطح فرهنگی و همچنین بالا بردن سطح معارف اسلامی و ارائه تسهیلات لازم برای مسافران نوروزی را از دیگر اهداف اجرای این طرح ذکر کرد و ادامه داد: این طرح در ایام نوروز در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه از 28 اسفند ماه اغاز و تا 14 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد.

حجت الاسلام شرفخانی از حضور 2 هزار روحانی و همکاری حوزه‌های علمیه کشور در جهت برگزاری بهتر این طرح خبر داد و گفت: در کنار این طرح برگزاری نمایشگاه های آرامش بهاری، سیمای عفاف و حجاب و مسابقه سراسری آرامش بهاری با محوریت مسائل فرهنگی و دینی از جمله دیگر برنامه‌های این طرح است.

انتهای پیام/

   


افزایش 44 درصدی صادرات در اردبیل

یکشنبه 6 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

مدیر کل گمرکات استان اردبیل خبر داد
افزایش 44 درصدی صادرات در اردبیل

خبرگزاری فارس: مدیر کل گمرکات استان اردبیل گفت: سال گذشته میزان صادرات استان اردبیل بیش از 44 درصد افزایش داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش 44 درصدی صادرات در اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی‌اصغر عباس‌زاده صبح امروز در جلسه ستاد راهبردی افزایش صادرات غیرنفتی در اردبیل اظهار داشت: سال گذشته 30 هزار تن کالا و محصولات متنوع به ارزش 30 میلیون دلار از گمرکات استان اردبیل صادر شده است.

وی کالاهای صادر شده را سیمان، میلگرد، انواع لباس، مصنوعات پلاستیکی، سیب‌زمینی و مواد شوینده اعلام کرد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز نظیر کشور آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و روسیه کشورهای هدف صادرات استان اردبیل بوده‌اند.

عباس‌زاده از کاهش 30 درصدی واردات به استان نیز خبر داد و بیان داشت: اغلب کالاهای وارد شده به استان مواد اولیه کارخانجات و واحدهای صنعتی بوده‌اند.

وی در مورد تشکیل پرونده‌های قاچاق در گمرکات استان نیز گفت: 300 فقره پرونده قاچاق کالا در سال گذشته تشکیل شده که نسبت به سال ماقبل آن 20 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیر کل گمرکات استان اردبیل در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ارزش پرونده‌های قاچاق تشکیل شده 30 میلیارد ریال است که کاهش 20 درصدی مربوط به ارزش کالاهای قاچاق کشف شده است.

عباس‌زاده مبلغ کل جریمه‌های وصولی این اداره کل را نیز در سال گذشته بالغ بر 3 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از لحاظ ارزش نسبت به سال 89 در این زمینه با کاهش 94 درصدی روبرو هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری در اعتلا و ارتقای تولید ملی و قطع وابستگی از کشورهای بیگانه خاطرنشان کرد: گمرکات استان به عنوان یک مجموعه فعال اقتصادی این شعار و پیام را به درستی دریافت کرده است و تلاش می‌کند امسال با افزایش صادرات غیرنفتی واردات را نیز به حداقل برساند.

مدیر کل گمرکات استان اردبیل همچنین توجه به تولید داخلی را زمینه‌ساز اشتغال مولد و توسعه همه‌جانبه اقتصادی توصیف کرد و ادامه داد: کشور ما با داشتن برجستگی‌های اقتصادی و ذخایر ارزشمند قادر است در این حوزه موفق عمل کند.

انتهای پیام/خ۲۰

   


درباره وبلاگ

خبرهای روز دنیا و ایران
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو