گروه‌های یهودی انتساب فیلم موهن به یهودیان را «افترا» خواندند
خبرگزاری فارس: پس از اذعان فیلمساز فیلم موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) به دریافت پول از یهودیان، گروه‌‌های یهودی این سخنان را «افترای خونین» خواندند و خواستار جلوگیری از انتساب این فیلم به اسرائیلی‌ها و یهودی‌ها شدند.
خبرگزاری فارس: گروه‌های یهودی انتساب فیلم موهن به یهودیان را «افترا» خواندند

به گزارش فارس، به نقل از پایگاه خبری «عاروتص شوع»، پس از آنکه «ناکولا باسیلی ناکولا»، سازنده فیلم موهن به ساحت پیامبر اکرم (ص) به دریافت پول برای ساخت این فیلم ضداسلامی اذعان کرد،‌ گروه‌های یهودی با «افترای خونین» خواندن این موضوع، از این ماجرا ابراز نگرانی کردند.

باسیلی ناکولا در گفت‌وگو با رسانه‌های آمریکایی اذعان کرده، برای ساخت این فیلم 5 میلیون دلار از یهودیان دریافت کرده است. پس از اعتراف به این موضوع بود که مرکز «سیمون ویسنتال»، سخنان وی را «دروغی بزرگ» خواند و اعلام کرد، عمیقا نگران است که گزارش‌های اولیه رسانه‌ها به خشونت علیه یهودیان منجر شود.

نکته جالب توجه اینکه این مرکز از رسانه‌ها خواست از منتسب کردن این فیلم به اسرائیلی‌ها و یهودیان خودداری کنند و سپس اضافه کرد: لازم است رسانه‌ها اطمینان حاصل کنند که این فیلم موجب افترا بستن به یهودیان جهان نشود!

«آبراهام فاکسمن»، مدیر «اتحادیه ضد افترا» نیز از آنچه انتشار دروغ و افترا علیه یهودیان خواند، ابراز نگرانی کرد و مدعی شد: در عصری که تئوری‌های توطئه در عرض چند دقیقه در سطح اینترنت پخش می‌شود، ضروری است سازمان‌های خبری که در ابتدا هویت وی را گزارش دادند، خبرهای خود را تصحیح کنند.

فاکسمن در ادامه افزود: این، بحث آزادی بیان نیست، بلکه مسئله مسئولیت‌پذیری است. لازم است رسانه‌های خبری گزارش‌های خود را اصلاح کنند تا این افسانه به دروغی بزرگ برای سرزنش اسرائیلی‌ها و یهودیان تبدیل نشود!